Başlangıç / Teknik Bilgiler / Magnezyum Ekstrüzyon

Magnezyum Ekstrüzyon

Magnezyum ekstrüzyon işlemi genel olarak özetlenecek olursa, ısıl işlemden geçirilen magnezyum kütüğün hazneye doldurularak, elde edilen hacmin ekstrüzyonu ile elde edilir.Magnesium Extrusion

Magnezyumun yapısı itibariyle deformasyonu zor olduğu için, ekstrüzyon işlemi öncesi hammadde – kütüğün doğru bir ısıl işlem sürecinden geçmesi çok önemlidir.

Magnezyum extrüzyon hızı ve kalıpların dizaynı önemli bir Ar&Ge ve mühendislik tasarımı gerektirmektedir. Nasıl bir ekstrüzyon makinası, çekiş ekipmanı vb.’na sahip olduğunuz önemli olduğu gibi, magnezyum alaşımının ekstrüzyonu esnasında düz profiller elde edip bunu sürekli halde sağlamak için özel ilgi ve bilgi gereklidir.

Magnezyum alaşım ekstrüzyon ürünlerinin silah ağızlıkları, yapı elemanları, çerçeve ve iskelet yapılar, elektronik ve mekanik parça gövdeleri vb gibi birçok kullanım alanı mevcuttur.

Magnezyum EktrüzyonMagnezyum ekstrüzyon ile elde edilen ürünlerin plastikiyet ve sünekliği, magnezyıum alaşım döküm – haddeleme ürünlerine göre daha fazla olmakla birlikte, maliyet noktasında ise daha avantajlıdır.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, farklı şekiller ve değişik mukavemet ihtiyaçları, boyut ve şekil limitleri farklı ürünler için magnezyum ektrüzyon teknolojisi en iyi çözümdür. Yüzey işleme, kaynak, bükme vb gibi teknolojilerin gelişimiyle birlikte magnezyum ekstrüzyon endüstrisinin gelişimi de artmaktadır.

MagnezyumKlise.Net

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment